Wysoka jakość chirurgii naczyniowej w Poznaniu

Problemy naczyniowe dotykają dużej ilości osób. Mogą przejawić się w różny sposób, zaczynając od problemów z sercem, na żylakach kończąc. W gabinetach Neomedica przyjmują najlepsi specjaliści chirurgii naczyniowej w rejonie. Poddają oni pacjentów badaniom diagnostycznym oraz odpowiedniemu leczeniu, żeby polepszyć jakość życia i zredukować uciążliwe dolegliwości, a także uratować życie. Lista lekarzy oraz wykonywane w naszych gabinetach badania, jak również formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej

Badania diagnostyczne- USG doppler żył i tętnic kończyn.

Badania, które zleca chirurg naczyniowy, pozwalają na wykrycie wielu niebezpiecznych schorzeń, które mogą zagrażać życiu. Jednym z podstawowych i wykonywanych na miejscu w gabinetach Neomedica jest USG dopplerowskie żył i tętnic kończyn. Należy ono do badań bezinwazyjnych, do których nie trzeba się przygotowywać. Palacze powinni wstrzymać się z paleniem na kilka godzin przed badaniem, ponieważ w czasie palenia dochodzi do zwężenia naczyń krwionośnych, co może zafałszować wyniki badania.

USG doppler aorty brzusznej w Poznaniu

Kolejnym badaniem, które może wykryć niezwykle niebezpieczne schorzenia naczyń, jest badanie USG dopplerowskie aorty brzusznej. Pozwoli ono na wykrycie ewentualnego tętniaka aorty brzusznej (AAA). Jest to bardzo niebezpieczny stan, w czasie którego miażdżyca lub nagromadzone płytki miażdżycowe uszkadzają i osłabiają ścianki naczyń, powodując ich wybrzuszenie.