Nowoczesne kolory i trendy wśród płytek łazienkowych

Obecnie na rynku można znaleźć wiele ciekawych trendów i zagrań kolorystycznych, które ciekawie pozwolą stworzyć projekt łazienki. Nowoczesne aranżacje łazienek biorą pod uwagę nie tylko ciekawe kolory czy wzory, ale też różne wybory płytek ceramicznych. Delikatna różowa tonacja nadaje elegancki i delikatny klimat aranżacji łazienki, w której wokół przedmiotów narysowana jest delikatna linia konturu. Zainspirowana harmonią i kontrastowym dialogiem pomiędzy formami, objętościami i materiałami, kolekcja przywołuje na myśl czystość i zwiewność cienkich kawałków metalu i wykwintnych marmurowych detali.

Innym materiałem inspirującym modną ekspresję kolorystyczną i fakturalną jest beton, który sprawił że piękny, współczesny wyraz miejskiego koncertu, w jego miękkiej formie, który dzięki pełnej uniwersalności rozmiarów i kształtów: sześciokątów i mozaik, czy też we wzorze jodełki nadaje łazience nowy, dynamiczny wyraz w modnym odcieniu szarości.

Modne kolory ceramiki łazienkowej

Mimo nowoczesności wykorzystuje się stare ciekawe sposoby, szczególnie w przypadku płytek ceramicznych. Prostokątna ceramika oferuje elegancki styl, niezwykłą możliwość indywidualizacji oraz stylowe zastosowanie wyrafinowanych technologii w bogatej gamie modnych kolorów. Innym rodzajem są płytki w niespotykanych zazwyczaj w łazienkach kolorów, głównie ciepłych, jesiennych odcieni brązu, żółci i bieli z nutą szarości, a następnie opracowali nową technikę matowego szklenia, aby stworzyć tę wykwintną kolekcję. Co możemy powiedzieć o trendach w ceramice kaflowej? Cóż, oprócz tego, że wszystkie wielkie nazwiska w aranżacji wnętrz wydają się tworzyć swoją kolekcję ceramiki, istnieje kilka widocznych tendencji w doborze płytek w łazience.

Po pierwsze, graficzne wzory i trójwymiarowa ekspresja płytek stają się lekkie, o delikatnych konturach, zachowują delikatność i tę samą kolorystykę oraz główny korpus płytki. Widoczna jest również gra kształtów, nadruków i form geometrycznych oraz pomiędzy powierzchniami matowymi i glazurowanymi. Popularny są na przykład imponującą grę z trójwymiarowymi objętościami, trójkątnymi kształtami i kontrastującymi między główną powierzchnią a wypełnieniem szczelin. Jeśli chodzi o kolory, dżinsowy błękit i zmutowane ziemskie tony wydają się być gorące i modne w tych nowych kolekcjach.

Nowoczesne aranżacje w łazienkach

Na północy Europy w trendach popularne jest trendy w aranżacji wnętrz łazienek. Tam króluje kolor zielony. Korzystając z modnych odcieni, w tym nowych zieleni wodorostów, Saddle Brown i Seal Grey, projektant skomponował wyraziste i wyjątkowe łazienki. Ceramiczne umywalki nakładane z intrygującymi, ale prostymi kształtami oferują akcenty kolorystyczne dla kompozycji łazienkowej.

Innym kolorem popularnym jest kolor błękitny. Poza nowoczesnym ciemnym wyrazie głębokiego błękitu, obecnie popularne są także modne sześciokątne kształty płytek, które razem tworzą ekspresyjną i artystyczną łazienkę. Po więcej ciekawych inspiracji zapraszamy na stronę Grupy Mo: https://grupamo.pl/category/lazienka/