Meble dla dzieci – przeczytaj przed zakupem

Meble dla dzieci jakie oferuje polski producent Pinio to klasyka połączona z troską o najmniejszych klientów. Urządzanie pokoju dla najmłodszych dzieci stanowi wyzwanie dla każdego rodzica. I choć maleństwo nie dyktuje Nam swoich upodobań czy pomysłów to i tak estetyczna strona całego projektu jest nie zwykle ważna.

Meble dziecięce – co warto wiedzieć przed zakupem

Troska rodziców o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka od dawna nie utrzymuje się wyłącznie w obrębie zdrowego żywienia. Od pewnego czasu zaczęto zwracać uwagę również na to z jakich materiałów są wykonane meble dziecięce a co za tym idzie również jakich farb użyto do ich pomalowania.

Świadomość jak ważne jest otoczenie dla rozwoju maluszka stało się dla wielu priorytetem do zachowania również w kwestii aranżacji pomieszczeń. Mebelki dla dzieci marki Pinio są odzwierciedleniem tych trosk i dlatego do ich produkcji korzysta się ze specjalnych materiałów. Musza one uzyskać odpowiedni certyfikat, podobnie jak farby i kleje wykorzystywane do sklejania elementów mebli.  Również i one są poparte odpowiednimi certyfikatami gwarantującymi bezpieczeństwo.

Producent mebli dziecięcych wykorzystuje do realizacji swoich idei przede wszystkim wysokiej jakości drewno sosnowe, jesionowe czy dębowe. Dzięki temu meble dziecięce nabierają charakteru i stylu ponadczasowego.

Pinio meble dla dzieci – zobacz, dlaczego warto im zaufać

Producent mebli dziecięcych zadbałby każdy element szafy, łóżka czy komody nie stwarzał zagrożenia. Dlatego tez komody posiadają szuflady z systemem powolnego zamykania co uniemożliwia przytrzaśnięcia malutkich paluszków. Dodatkowo drewno zostało zabezpieczone a wszystkie kanty jakie mogłyby zagrozić – zaokrąglone.

Meble dla dziecka marki Pinio to także delikatne i subtelne kolory. Nadają one ciepła wnętrzu i jednocześnie nie drażnią wizualnie. Łatwo dopasować je do różnych stylów wnętrzarskich od vintage po retro czy nawet nowoczesne umeblowanie. Mebelki dla dzieci to również inwestycja w przyszłość. Najwyższa jakość wykonania jest gwarantem długiej żywotności mebli.

Meble dla dzieci marki Pinio to jedyny słuszny wybór w trosce o zdrowie i szczęście naszego malucha. Przynoszą satysfakcję każdemu spełniając najwyższe standardy bezpieczeństwa i zadowolenia z efektu końcowego.