Ceramika i armatura łazienkowa w 2020

Nowy rok motywuje wielu do wprowadzania zmian, może też wpłynąć na decyzję o remoncie łazienki. Jakie teraz trendy są najpopularniejsze? Przykładowo, prysznic wodospadowy z akcentami koloru białego światła. Z pewnością nie jest to nowy trend, ponieważ przekształcanie łazienki w spa zawsze było w głowie wielu właścicieli domów, ale prysznice z wodospadami zdecydowanie sprawiają, że to marzenie staje się rzeczywistością.

Armatura zapewnia mały wodospad pod prysznicem, który w połączeniu z pasującym akcentem, takim jak białe światło lub kamień naturalny, i po zamontowaniu na okrągłej wannie daje wygląd naturalnego wodospadu, ponieważ akcent ten pomaga tylko podkreślić efekt wodospadu. Coraz bardziej popularny trend, matowa czerń jest kolorem odważnym i mocnym, łatwo rzucającym się w oczy i widocznym.

Popyt na blaty, zlewozmywaki, szafki, wanny, nawet sufity w matowym wykończeniu jest coraz większy i nie wydaje się, aby w najbliższym czasie miał się zmniejszać. Przy matowych wykończeniach blaty, brud i kurz nie są widoczne, a materiał nie jest łatwo przepuszczalny. Rozważ więc matową czerń, jeśli chcesz nadać swojej łazience nowoczesny wygląd, który nie będzie łatwo zapomnieć.

Nowoczesne toalety

Dla tych, którzy cenią sobie nieco więcej prywatności, ukryte lub zamknięte toalety to toalety oddzielone małą ścianką lub przesuwanymi drzwiami. Chociaż zazwyczaj spartańskie lub jałowe w projektowaniu, (te obudowy zazwyczaj po prostu mają tapetę lub kafelki w łazience) można uzyskać twórcze poprzez uczynienie tej małej obudowy to własny pokój zmieniając tapetę i dodając więcej akcentów jak oprawy oświetleniowe, tworząc bardziej spersonalizowane sanktuarium dla Ciebie lub Twojego gościa.

Innym trendem jest wybieranie ceramiki takiej jak toalety, w wersji wodooszczędnej. Zużycie wody to nie tylko troska o środowisko naturalne, ale także o Twój portfel, dlatego wodooszczędne toalety są coraz bardziej popularne. Zyskujesz oszczędności na rachunkach za wodę, a w dłuższej perspektywie czasowej zmniejsza się całkowita ilość zużywanej wody, co w znacznym stopniu wpłynie na rachunki za wodę i ścieki przez lata.

Nowa armatura łazienkowa

Zawsze popularnym trendem jest otwarta koncepcja, zapewniająca zarówno prywatność, jak i szeroką otwartą przestrzeń, niezależnie od preferencji. Odejście od restrykcyjnych barier i ścian oraz posiadanie tylko swojej łazienki jako dużej otwartej przestrzeni dla własnych potrzeb daje poczucie wyzwolenia, które będzie trwało jako popularny trend przez cały rok 2020.

Chociaż należy zauważyć, że o ile kombi prysznicowe jest świetnym pomysłem, o tyle przy takim wyglądzie może nie być tak praktyczny, więc zalecany jest otwarty prysznic z oddzielną wanną. Tendencją utrzymującą się do roku 2020 jest nacisk na bardziej minimalistyczne okucia. Dostępne w większej gamie wzorów, od czarnego, złotego po miedziany, nadają każdej łazience bardziej industrialny wygląd, który dobrze współgra z nowym trendem armatury natynkowej. Armatura ta dobrze komponuje się z prostszymi płytkami, które przyciągają więcej uwagi do samej armatury. Ciekawe kolekcje znaleźć można na stronie: