Polski bus czy pkp ? Co wybrać?

Wybór środka transportu,  z którego skorzysta się podczas podróżowania ma wpływ na czas podróżowania, komfort podróżowania oraz koszty dostania się na miejsce podróży. W Polsce kolei nie jest tak rozwinięta pod względem infrastrukturalnym jak firmy zajmujące się transportem autokarowym.


Pojawienie się w Polsce kolei szybkich prędkości pozwala na bardzo szybkie przemieszczenie się na trasach, które umożliwiają skorzystanie z takich pociągów. Z drugiej strony koszty biletów są wysokie. Jednocześnie na wielu trasach lokalnych nie ma możliwości korzystania z podróżowania pociągami.
Podróżowanie na krótkich trasach autokarami nie przekłada się na brak komfortu podczas takiej podróży. Z drugiej strony przy wielogodzinnej podróży jazda autokarem może być męcząca, co wynika przede wszystkim  braku odpowiedniej ilości miejsca w autokarze, która pozwalałaby na wygodne podróżowanie.
Wprawdzie autokary podróżujące szczególnie na długich trasach są coraz bardziej nowoczesne oraz wygodne, jednak komfort takiego podróżowania nigdy nie będzie tak samo wysoki jak w przypadku najbardziej nowoczesnych pociągów oraz wagonów. Jednak wiele osób kieruje się ceną podróży a w takim przypadku nawet dłuższy czas podróżowania autokarem nie jest problemem. Z drugiej strony chcąc korzystać z posiłków podczas podróży, ze stabilnego Internetu, z wygodnego korzystania z komputera przenośnego lepszym rozwiązaniem jest postawienie na podróżowanie pociągami na tych trasach, gdzie możliwe jest skorzystanie z najbardziej nowoczesnych wagonów i pociągów.

Comments are closed.

Advertisement
 • Agroturystyczne miejsca

  Agroturystyczne miejsca

  Wysowa Zdrój, to bajkowe, agroturystyczne miejsca, gdzie o każdej porze roku przywita nas wspaniała przyroda, upragniony spokój oraz cisza. Mała miejscowość schowane w Beskidzie niskim, o bogatym klimacie, dostępnych wodach źródlano-leczniczych i nieskazitelnej przyrodzie, gdzie interwencja człowieka pomaga, a nie szkodzi danej miejscowości. Bogata baza agroturystyczna, jak i senatoryjna udostępnia szereg atrakcji ku poprawie zdrowia, …Read More »
 • Wyjazd solo czy z biurem podróży.

  Wyjazd solo czy z biurem podróży.

  Kiedy nadchodzi okres upałów, piękna pogoda, oraz urlopów i związanych z nimi wyjazdami w najdalsze zakątki świata. Wiele osób stawia sobie rózne pytania między innymi czy bardziejbędzie dla nich zatroszczenie się o zakwaterowanie w czasie wypoczynku samemu czy jednak należy postawić na, któreś z doświadczonych biur podróży. Z ankiety, przeprowadzonej wśród klientów jednego z biur …Read More »
 • Kosztowne wyjazdy zagraniczne

  Kosztowne wyjazdy zagraniczne

  Różnice w kosztach wyjazdów okazują się być naprawdę duże. Punkty wycieczkowe oferowane bogaczom znajdują się przede wszystkim poza obszarem Starego Kontynentu. Do dość drogich krajów turystycznych zaliczana okazuje się być też Francja. W większości miast drogie są nie tylko same noclegi, ale też wycieczki fakultatywne, jedzenie i wiele innych. Wyjazdy do państw kwitnącej wiśni też …Read More »