Polski bus czy pkp ? Co wybrać?

Wybór środka transportu,  z którego skorzysta się podczas podróżowania ma wpływ na czas podróżowania, komfort podróżowania oraz koszty dostania się na miejsce podróży. W Polsce kolei nie jest tak rozwinięta pod względem infrastrukturalnym jak firmy zajmujące się transportem autokarowym.


Pojawienie się w Polsce kolei szybkich prędkości pozwala na bardzo szybkie przemieszczenie się na trasach, które umożliwiają skorzystanie z takich pociągów. Z drugiej strony koszty biletów są wysokie. Jednocześnie na wielu trasach lokalnych nie ma możliwości korzystania z podróżowania pociągami.
Podróżowanie na krótkich trasach autokarami nie przekłada się na brak komfortu podczas takiej podróży. Z drugiej strony przy wielogodzinnej podróży jazda autokarem może być męcząca, co wynika przede wszystkim  braku odpowiedniej ilości miejsca w autokarze, która pozwalałaby na wygodne podróżowanie.
Wprawdzie autokary podróżujące szczególnie na długich trasach są coraz bardziej nowoczesne oraz wygodne, jednak komfort takiego podróżowania nigdy nie będzie tak samo wysoki jak w przypadku najbardziej nowoczesnych pociągów oraz wagonów. Jednak wiele osób kieruje się ceną podróży a w takim przypadku nawet dłuższy czas podróżowania autokarem nie jest problemem. Z drugiej strony chcąc korzystać z posiłków podczas podróży, ze stabilnego Internetu, z wygodnego korzystania z komputera przenośnego lepszym rozwiązaniem jest postawienie na podróżowanie pociągami na tych trasach, gdzie możliwe jest skorzystanie z najbardziej nowoczesnych wagonów i pociągów.

Comments are closed.

Advertisement
 • Montaż zlewozmywaka

  Montaż zlewozmywaka

  Domowy zlewozmywak może zostać zamontowany w taki sposób, że będzie on na długo służyć domownikom. Dzieje się tak, dlatego że obecnie w sprzedaży dostępne są bardzo nowoczesne zlewozmywaki, a poza tym sposób ich montażu pozwala na zadbanie o ich trwałość oraz bezpieczeństwo ich użytkowania.Read More »
 • O Polakach podróżnikach

  O Polakach podróżnikach

  O Polakach mówi się, że to naród podróżników. Kochamy podróże, zarówno te bliższe, jak i dalsze. Podróżowaliśmy od czasów średniowiecza, co więcej powstawały zapiski z owych podróży. Wróćmy do współczesności. Otwarta Europa bez granic sprzyja zwiedzaniu. Turystyka stała się ważną dziedziną życia, czasem relaksu, odpoczynku, okazją do poznania innych kultur, zobaczenia ciekawych rzeczy. Według danych …Read More »
 • Miasto tysiąca okien

  Miasto tysiąca okien

  Myliłby się ktoś, kto stwierdziłby, że Europa to spadek jedynie po dwóch kulturach antycznych. O kulturze greckiej i rzymskiej wiemy najwięcej. Nie można jednak pomijając innych, mniejszych społeczności, które stworzyły unikalne dzieła. Jednym z nich jest miasto Berat leżące w dzisiejszej Albanii, nad rzeką Osum. Współcześnie to miasto –muzeum, które bez wątpienia warte jest zwiedzania. …Read More »