Polski bus czy pkp ? Co wybrać?

Wybór środka transportu,  z którego skorzysta się podczas podróżowania ma wpływ na czas podróżowania, komfort podróżowania oraz koszty dostania się na miejsce podróży. W Polsce kolei nie jest tak rozwinięta pod względem infrastrukturalnym jak firmy zajmujące się transportem autokarowym.


Pojawienie się w Polsce kolei szybkich prędkości pozwala na bardzo szybkie przemieszczenie się na trasach, które umożliwiają skorzystanie z takich pociągów. Z drugiej strony koszty biletów są wysokie. Jednocześnie na wielu trasach lokalnych nie ma możliwości korzystania z podróżowania pociągami.
Podróżowanie na krótkich trasach autokarami nie przekłada się na brak komfortu podczas takiej podróży. Z drugiej strony przy wielogodzinnej podróży jazda autokarem może być męcząca, co wynika przede wszystkim  braku odpowiedniej ilości miejsca w autokarze, która pozwalałaby na wygodne podróżowanie.
Wprawdzie autokary podróżujące szczególnie na długich trasach są coraz bardziej nowoczesne oraz wygodne, jednak komfort takiego podróżowania nigdy nie będzie tak samo wysoki jak w przypadku najbardziej nowoczesnych pociągów oraz wagonów. Jednak wiele osób kieruje się ceną podróży a w takim przypadku nawet dłuższy czas podróżowania autokarem nie jest problemem. Z drugiej strony chcąc korzystać z posiłków podczas podróży, ze stabilnego Internetu, z wygodnego korzystania z komputera przenośnego lepszym rozwiązaniem jest postawienie na podróżowanie pociągami na tych trasach, gdzie możliwe jest skorzystanie z najbardziej nowoczesnych wagonów i pociągów.

Comments are closed.

Advertisement
 • Nowa lista UNESCO

  Nowa lista UNESCO

  Pamiętamy niesamowitą rywalizację Mazur pod hasłem „Mazury cud natury” o wpis na listę UNESCO. Lista Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO obecnie liczy 962 obiekty, niedawno wydłużyła się o 26 nowych, w tym sześć miejsc w Europie. Dodano do niej 20 obiektów kultury, 5 obiektów przyrodniczych i 1 obiekt o charakterze mieszanym Listę UNESCO zmodyfikowano podczas ostatnie …Read More »
 • Cudów ciąg dalszy.

  Cudów ciąg dalszy.

  Lubimy słowo „cud”, gdyż kojarzy nam się z czymś niezwykły, nieosiągalnym, na co dzień, z ingerencją jakieś nadprzyrodzonej siły. Cuda natury i kultury to kwintesencja turystyki, miejsca, w których warto zwiedzić. Podróż do nich to czysta przyjemność emocjonalna i intelektualna, gwarantowane wrażenia i odpoczynek. Osoby zainteresowane rozwojem ludzkości powinny zobaczyć prehistoryczne miejsca, związane z ewolucją …Read More »
 • Miasto tysiąca okien

  Miasto tysiąca okien

  Myliłby się ktoś, kto stwierdziłby, że Europa to spadek jedynie po dwóch kulturach antycznych. O kulturze greckiej i rzymskiej wiemy najwięcej. Nie można jednak pomijając innych, mniejszych społeczności, które stworzyły unikalne dzieła. Jednym z nich jest miasto Berat leżące w dzisiejszej Albanii, nad rzeką Osum. Współcześnie to miasto –muzeum, które bez wątpienia warte jest zwiedzania. …Read More »