Polski bus czy pkp ? Co wybrać?

Wybór środka transportu,  z którego skorzysta się podczas podróżowania ma wpływ na czas podróżowania, komfort podróżowania oraz koszty dostania się na miejsce podróży. W Polsce kolei nie jest tak rozwinięta pod względem infrastrukturalnym jak firmy zajmujące się transportem autokarowym.


Pojawienie się w Polsce kolei szybkich prędkości pozwala na bardzo szybkie przemieszczenie się na trasach, które umożliwiają skorzystanie z takich pociągów. Z drugiej strony koszty biletów są wysokie. Jednocześnie na wielu trasach lokalnych nie ma możliwości korzystania z podróżowania pociągami.
Podróżowanie na krótkich trasach autokarami nie przekłada się na brak komfortu podczas takiej podróży. Z drugiej strony przy wielogodzinnej podróży jazda autokarem może być męcząca, co wynika przede wszystkim  braku odpowiedniej ilości miejsca w autokarze, która pozwalałaby na wygodne podróżowanie.
Wprawdzie autokary podróżujące szczególnie na długich trasach są coraz bardziej nowoczesne oraz wygodne, jednak komfort takiego podróżowania nigdy nie będzie tak samo wysoki jak w przypadku najbardziej nowoczesnych pociągów oraz wagonów. Jednak wiele osób kieruje się ceną podróży a w takim przypadku nawet dłuższy czas podróżowania autokarem nie jest problemem. Z drugiej strony chcąc korzystać z posiłków podczas podróży, ze stabilnego Internetu, z wygodnego korzystania z komputera przenośnego lepszym rozwiązaniem jest postawienie na podróżowanie pociągami na tych trasach, gdzie możliwe jest skorzystanie z najbardziej nowoczesnych wagonów i pociągów.

Comments are closed.

Advertisement
 • Jak szybko zwiedzić Berlin.

  Jak szybko zwiedzić Berlin.

  Alexanderplatz, Wieża Telewizyjna, Pergamon, oraz Brama Branderburska, Reichstag, Tiergarten, Europa Center, Zoo są to miejsca, które znajduja się w Berlinie jednak jak je wszystkie zwiedzić mając bardzo mało czasu. Berlin to miasto położone w niemczech, który jest ogromny dlatego niemożliwe jest zwiedzenie go jedynie za pomocą nóg. Nie ma tu czegoś takiego jak jedno centrum …Read More »
 • Dobre pieluchomajtki dla dorosłych

  Dobre pieluchomajtki dla dorosłych

  Ludzie muszą mierzyć się w swoim życiu z różnymi problemami zdrowotnymi. Jedne z takich problemów są w pełni odwracalne i można po ich przezwyciężeniu wrócić do normalnego życia, a inne będą już ciągnęły się za człowiekiem nawet do końca jego życia. Dlatego lekarze starają się przedstawiać swoim pacjentom realne sposoby na ich powrót do w …Read More »
 • Miejsca filmowe

  Miejsca filmowe

  Miejsca filmowe gdzie kręcono słynne Polskie filmy cieszą się niezwykłą popularnością i są chętnie odwiedzane przez wielbicieli kina jak i zwykłych turystów chcących odszukać najpiękniejsze widoki oraz budynki z scen filmowych. Wyobrazić sobie romantyczną chwilę z „Trędowatej ” w Pałacu w Łańcucie oraz w Zamku Książu wywołując najczulsze odczucia. Albo nie przenieś się z” Panem …Read More »